Bojové sporty získávají na veliké oblibě

Stále více lidí se v dnešní nebezpečné době chce umět bránit. A není se čemu divit, vždyť právě bezpečnost nás samotných a našich blízkých je pro nás prioritou číslo jedna. S řešením nejrůznějších konfliktních a nepříjemných situací Vám mohou pomoci bojové sporty. Jde o soubor znalostí, které Vás dokáží připravit na konkrétní situaci a naučí Vás, jak se ubránit. A rozhodně to nemusí být jenom za pomoci jakékoliv zbraně.

Vyhledávané bojové umění

Na světě samozřejmě existují nejrůznější bojové sporty. My se nyní zaměříme na ty, které patří k těm oblíbeným, a to nejenom na světě, ale také mezi Čechy. Jde spíše o bojová umění. U nás je to určitě Judo. To je spojeno s naukou speciálních technik, s nimiž dokážete protivníka velice rychle a snadno položit na zem. Dále je to Kung-Fu, kde se pojí příprava fyzická, technická a v neposlední řadě ta duchovní. Kung-Fu je obecně označováno, jako jedno z nejstarších bojových umění. Speciální technikou očarovává tako Aikido.

Ryzí bojové sporty

Nyní pojďme přejít od umění mezi skutečné bojové sporty. Ty s určitou nadsázkou lze označit za letní sporty. Třeba takový box se stane zpříjemněním letní, ale i zimních dnů. V jeho případě se Vám dostane nauky rychlosti a dovednosti přečíst protivníka. Pokud chcete kromě boje rukou používat také nohy, je asi nejpopulárnější kickbox.

V současné době existují samozřejmě bojové sporty, které prolínají vše výše uvedené v jeden použitelný celek. Všechny hmaty, chvaty a techniky jsou často prolínány v jednom z komplexních bojových sportů, jímž je MMA. V rámci něho se bojuje nejenom ve stoje, ale také v leže. MMA je hodně populární ve Spojených státech amerických. Je však pravdou, že vlivem nadějných sportovců získalo patřičnou popularitu také v Česku.

Tak co, oslovily Vás nějaké bojové sporty, kterým byste se chtěli v budoucnu věnovat a naučit se patřičně bránit sebe a své blízké?

Publikováno: 17. 11. 2020

Kategorie: sport

Autor: ArnoldCech

Tagy: aikido | bojové sporty | bojové umění | box | judo | kung-fu | MMA