Americká dieta rozhodně není pro každého

Na světě existuje velké množství diet, jakými jsou například MIND dieta, Středomořská dieta a mnohé další. Některé z nich jsou mírné, jiné zase spadají do kategorie těch drastičtějších. A právě taková je Americká dieta, s níž Vás seznámíme v následujících řádcích. Jak už prozrazuje její název, tato dieta vznikla ve Spojených státech amerických. Svým způsobem se však rozšířila do celého světa. Názor na ni si můžete udělat sami.

Jak funguje Americká dieta?

Americká dieta spadá mezi redukční diety, avšak ty náročnější. Takové označení platí proto, že během jejího dodržování můžete i hladovět a setkat se s jinými nepříjemnými obtížemi. Její princip fungování je velice snadný. Minimalizovat příjem denní dávky kalorií a dodržovat předem daný jídelníček.

Jde o poměrně krátkou dietu z pohledu času. Drží se 13 dní, během nichž v závislosti na fyzické muskulatuře můžete zhubnout až deset kilogramů. Základem všeho jsou tři jídla denně. Ta musíte konzumovat v předem stanovený čas, tedy v osm hodin, ve dvanáct hodin v osmnáct hodin. Nic jiného kromě dostatečného pitného režimu není povoleno. Americká dieta doporučuje vypít alespoň tři litry neslazené vody denně.

Její velkou výhodou je určitě to, že můžete v relativně krátkém čase shodit velké množství kilogramů. Na druhou stranu může přijít stav hladovění, špatné nálady, zvýšená lámavost vlasů a snížení celkové imunity. Je tedy otázkou, zda se Vám to vyplatí. Tím největším neduhem je bezpochyby jo-jo efekt, který je u diet podobného typu na denním pořádku. Pokud Vám tedy Americká dieta skončí, musíte nastolit správný jídelníček.

Co všechno budete konzumovat?

Abyste měli představu, jak vypadá tato drastická dieta, zde je příklad jednoho dne. K snídani si dáte šálek kávy s jednou kostkou cukru. K obědu dvě vejce natvrdo, rajče a dušený salát. K večeři biftek se zeleninovým salátem. A v podobném duchu se pak budete stravovat i následujících třináct dní po celou dobu trvání diety.

Publikováno: 05. 11. 2020

Kategorie: dieta

Autor: ArnoldCech

Tagy: americká dieta | dieta | hubnutí | redukční dieta