Běžecká výbava je základ pohodlného běhu

Běhání je velice oblíbenou pohybovou aktivitou. V posledních letech se stává poměrně dost velkým boomem. A není se čemu divit. Tento pohyb je prospěný pro srdce, zlepšuje kondičku a umožní Vám trávit čas v přírodě. Pokud byste se tomuto sportu, respektive aerobní činnosti chtěli také věnovat, potom Vás bude zajímat běžecká výbava. Pořídit si musíte několik základních produktů, s nimiž bude běhání daleko příjemnější a pohodlnější.

Běžecká výbava začíná nákupem obuvi

Běžecká obuv je ve své podstatě takovou alfou a omegou tohoto sportu. Kvalitní běžecká bota je základem. V tomto případě se rozhodně nevyplatí šetřit. Typ obuvi volte podle terénu, na kterém budete převážně běhat. Z logiky věci je jasné, že rozdíl bude mezi asfaltem a přírodním povrchem. S velikostí Vám poradí ve specializovaném obchodě, kde si obuv pořádně vyzkoušejte. Běžecká výbava však nekončí pořízením bot, ba naopak, tím to začíná.

Co dalšího musíte mít na běhání?

Hned po obuvi se zaměřte na nákup funkčního oblečení. To si vybírejte podle toho, v jakém ročním období běháte. Pokud je to celoročně, tak by se ve Vašem šatníku mělo objevit funkční tričko, kraťasy, dlouhé kalhoty, triko s dlouhým rukávem, včetně nepromokavé bundy. Neopomínejte ani na čepici a ledvinku nebo speciální držák na pití, který budete mít kolem pasu. Tento úložný prostor Vám mimo jiné pomůže s uložením dalších věcí, jakými jsou například klíče, mobilní telefon, peníze a doklady. Na běhání si toho však zbytečně moc neberte. Žádná zátěž není přínosná, navíc může rozhodit stabilitu při běhání.

Běžecká výbava bývá doplněna i o řadu praktického příslušenství. Využívat můžete kombinaci chytrého telefonu se sluchátky, což Vám umožní poslech oblíbené hudby. Telefon lze mimochodem vložit nejenom do ledvinky, ale přichytit také páskem k paži. Někomu mohou přijít vhod sluneční brýle, jinému zase potítko na ruku. Běžecká výbava, to jsou i nejrůznější modely chytrých hodinek neboli Smart Watch. Ty budou zaznamenávat Vaši pohybovou aktivitu.

Publikováno: 12. 11. 2020

Kategorie: sport

Autor: ArnoldCech

Tagy: běh | běžecká výbava | běžecké boty | běžecké oblečení