Břišní svaly můžete zdokonalit s pomocí vhodných cviků

Břišní svaly neboli musculus abdominis. To je anatomická část našeho těla, o jejímž dokonalém vzhledu sní pravděpodobně každý. Vysekané svaly na břiše jsou důkazem sportovní připravenosti a bezpochyby významnou pýchou a chloubou fyzické muskulatury. A je jedno, zda jde o muže nebo ženy.

Stačí se podívat na nejslavnější kulturisty světa, ale i mnohé další. Spousta z nich kromě velkého množství svalové hmoty měla dokonalé břišní svaly, které zkrátka vypadají dobře.

Jaké břišní svaly posilovat?

Jestliže toužíte po tom, mít na břiše svaly jako vytesané z kamene, přineseme Vám v tomto článku několik praktických tipů. Ještě, než k tomu dojde, je nezbytné seznámit Vás s tím, co musíte posilovat. Břicho se z hlediska anatomie skládá ze dvou hlavních svalů. Je to přímý břišní sval, který je vidět zepředu břicha. Dál je to šikmý břišní sval nacházející se po stranách břišní krajiny. V ideálním případě pracujte na posílení obou dvou, protože jako celek přináší nevídaný pohled.

Tři nejefektivnější cviky

Na břišní svaly existuje hned několik cviků. My Vám nyní prozradíme tři nejpoužívanější. Zaprvé jsou to zkracovačky. Lehnete si na záda, pokrčíte nohy v kolenou a ruce si dáte za hlavu. Poté přitahujete hrudník směrem k pánevní kosti. Tento cvik posílí především horní část břišních svalů.

Dále jsou to zkracovačky na hyperextenzní lavici. Při tomto pohybu se snažte končit v pozici sedu. Při cvičení se pokuste o plynulé pohyby, nikoliv ty trhavé. Alternativou se Vám může stát cvičení břišního svalstva na římské lavici.

Nakonec jsou to přítahy kolen posilující hlavně dolní břišní svaly. K tomu budete v ideálním případě potřebovat hrazdu. Stačí se chytit rukama a přitahovat nohy k hrudníku. Podle pálivého pocitu v dolní části břicha okamžitě poznáte, jaké svaly Vám nejvíce zabírají. Jestliže doma nedisponujete hrazdou, můžete přítahy provádět také v leže nebo v sedě na lavici.

Když budete vše výše uvedené cvičit pravidelně, Vaše břišní svaly budou jako z kamene.

Publikováno: 30. 10. 2020

Kategorie: Fitness

Autor: ArnoldCech

Tagy: břišáky | břišní svaly | musculus abdominis | svaly | zkracovačky