Dělená strava rozšiřuje stravovací návyky

Existuje spousta stravovacích návodů, principů, diet a návyků. Mezi takové patří nejenom rostlinná strava, ale i dělená strava. Ta je známá spoustu dlouhých let a řada lidí se k ní neustále ubírá a zkouší ji. Jestliže chcete být těmi dalšími, měli byste o ní něco vědět.

Jak funguje dělená strava?

Princip fungování dělené stravy je velice jednoduchý. Dochází k rozdělení surovin na jednotlivé skupiny, které pak spolu můžete konzumovat naráz nebo naopak nemůžete. Takové pomyslné kategorizování pochutin, jehož základem jsou tři hlavní skupiny. Jsou to bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Nutno podotknout, že dělená strava není krátkodobou záležitostí. Pokud jí propadnete na plné čáře, pak se s největší pravděpodobností stane Vaším životním stylem. V průběhu aplikování této stravy budete mít bílkovinové, ale také sacharidové dny.

Ve Vašem jídelníčku se objeví spousta masa, od toho drůbežího, přes hovězí až po skopové. Dále jsou to mořské plody, vajíčka, kefír, třešně, jahody, kyselé druhy ovoce, ovocná vína, celozrnné obiloviny, sušené ovoce a jiné. Dělená strava je zkrátka pestrá, musíte pouze vědět, jak a co správně konzumovat.

Zmínit bychom měli i nevhodné potraviny, kam spadá třeba vepřové maso, sladkosti, výrobky z bílé mouky, konzervované produkty, majonéza, ocet, instantní jídla, tučné uzeniny a podobné.

Výhody a nevýhody dělené stravy

Pokud Vás osloví dělená strava, určitě zlepšíte své zažívání. Odstraníte problémy s průjmem i zácpou a velice důkladně si pročistíte trávicí systém. Je pravdou, že tento model stravování je hodně oblíbený také v kombinaci s redukcí hmotnosti. Podpora správné funkčnosti metabolismu a hubnutí je na místě.

Na druhou stranu počítejte s tím, že když Vás omrzí dělená strava a navrátíte se ke svému nepříliš vhodnému modelu stravování, můžete se potýkat s nežádoucím jo-jo efektem. Pozor by si měli dát také lité s diabetickými obtížemi, protože pro ně tato strava není příliš vhodná. Tak co, oslovilo Vás rozdělování potravin a zdravější životní styl?

Publikováno: 11. 11. 2020

Kategorie: Dieta

Autor: ArnoldCech

Tagy: dělená strava | dělené stravování | potraviny | strava | stravování