Letní sporty, které jsou u nás hodně oblíbené

Léto je slunným období, které vybízí nejenom k nekonečné relaxaci někde u vody. Především pro pohybově aktivní jedince se stává dobou, kdy je možné věnovat se oblíbeným sportům. A teď nemáme na mysli zrovna bojové sporty, ale letní sporty. Prozradíme Vám, jaké patří k těm nejoblíbenějším. Třeba jsou to ty, jimž se pravidelně věnujete nebo se v nich naopak najdete.

Co mají Češi nejraději?

Pokud bychom k prezentaci letních sportů měli přistupovat podle oblíbenosti, je víceméně jasné, co bude okupovat přední příčku. Je to jízda na kole. A je jedno, zda to bude kolo silniční, trekové nebo horské. Spousta cyklistických nadšenců dokonce dává přednost adrenalinu při horských sjezdech.

Letní sporty pochopitelně nemusí končit jenom na kole. Tím druhým oblíbeným spotrem je samozřejmě běh. Běhání se v dnešní době věnuje spousta lidí různých věkových kategorií. Stačí si vyběhnout dvakrát do týdne a můžete si být jisti, že podpoříte nejenom svoji štíhlou postavu, ale hlavně lepší zdraví.

Třetí oblíbený sport patří také k těm aerobním. Co jiné by se mohlo řadit mezi letní sporty nežli plavání. Tomu se lze věnovat nejenom v uzavřených bazénech, které jsou vyhledávané hlavně v zimě. Přednost mají právě letní koupaliště, jezera, rybníky a podobné vodní plochy.

Jaké další letní sporty jsou TOP?

Mezi ostatní letní sporty s vysokou popularitou patří rozhodně plážový volejbal. Není se čemu divit, protože na uměle vytvořených plážích u vody se nachází spousta takových hřišť. Z míčových her je třeba zmínit i fotbal. Ten se dá hrát v podstatě kdekoliv. Když to nebude na udržovaném hřišti, může to být s dětmi na zahradě.

Mezi populární letní sporty bychom měli na závěr zařadit ještě jeden, jehož popularita také neustále roste. Je to bruslení na kolečkových bruslích. Brusle lze mnohdy využívat nejenom na speciální stezky pro bruslaře, ale také na udržovaných cyklostezkách. Možností pro tento pohyb je v Česku více než dost.

Publikováno: 16. 11. 2020

Kategorie: sport

Autor: ArnoldCech

Tagy: běhání | fotbal | jízda na kole | kolečkové brusle | letní sporty