MIND dieta může být přínosem pro lidské tělo

Shazování přebytečných kil za pomoci nejrůznějších diet je velice oblíbené. Nemusí se však jednat o drsné diety typu Americká dieta. Využít můžete i mnohé jiné, které jsou k tělu daleko šetrnější a pojí se s nimi řada kladných vlastností. Jednou z takových je MIND dieta, o níž se říká, že podporuje mozkovou část a snižuje riziko projevu Alzheimerovy choroby ve stáří.

Co je to MIND dieta?

MIND dieta je ve své podstatě spojením dvou oblíbených diet v jeden celek. Z každé z nich si uzmula to dobré a přínosné pro tělo. Výsledek je pak pro člověka velice přijatelný a chutný. Jenom uvedeme, že jde o spojení Středomořské diety a DASH diety. Právě obsahové složení jídelníčku přispívá nejenom k eliminaci výše uvedené Alzheimerovy choroby, ale i k řadě ostatních kladných věcí, jako je zlepšení paměti a posilování mozku jako celku. Jejím výsledkem je pochopitelně i redukce hmotnosti.

Přípustné potraviny v rámci diety

Nyní Vás bude asi nejvíce zajímat, jakým pochutinám se vlastně budete moci oddávat. MIND dieta je velice chutná a zdravá, takže na své by si měl přijít naprosto každý. Dokazuje to například konzumace většího množství listové zeleniny, včetně té ostatní v menším měřítku. Často budete mít na jídelníčku celozrnné potraviny, fazole, ořechy, bobule, olivový olej, ale také ryby, které jsou obecně považovány za zdravé maso stejně, jako drůbeží libové maso. Možná právě díky prvkům středomořské diety je dovolena i jedna sklenka vína denně.

Nepřípustné suroviny

Stejně jako každá dieta, také MIND dieta vyloučí některé potraviny z Vašeho každodenního jídelníčku, respektive je omezí na minimální množství. Typickým příkladem je máslo, margarín, červené maso, ale také klasické pečivo a nejrůznější sladkosti. Pokud máte rádi sýry, budete si je dopřávat jenom jednou týdně. To samé platí i o smažených pokrmech. Když ale tohle všechno dodržíte, výsledkem se Vám stane krásná postava a zdravý životní styl.

Publikováno: 08. 11. 2020

Kategorie: dieta

Autor: ArnoldCech

Tagy: celozrnné potraviny | dieta | diety | MIND dieta