Nejlepší kulturisté – Víte, kdo patří do této kategorie?

Kulturistika je velice oblíbeným sportovním odvětvím, které už se vyvíjí řadu let. Za tu dobu se posunula mílovými kroky vpřed. Když se na scéně objevil německý kulturista a průkopník kulturistiky Eugen Sandow, uběhlo mnoho času. A právě během této dlouhé doby přišli nejlepší kulturisté, kteří se v rámci této disciplíny zapsali do podvědomí všech fanoušků na celém světě.

Nejlepší kulturisté minulé doby

Do kategorie nejlepší kulturisté rozhodně patří Steve Reeves. Ten díky své jedinečné postavě motivoval spoustu lidí k posilování. Ne nadarmo byl i miláčkem žen a symbolem dokonalého muže. Zapomínat nelze ani na jméno Joe Weider. Mr. Olympia, který byl svého času u vzniku samotné organizace IFBB.

Novodobější kulturisté

A kdo další spadá do skupiny označované jako nejlepší kulturisté všech dob? Je to určitě trojnásobný držitel titulu Mr. Olympia, jímž není nikdo jiný než Sergio Oliva. Právě jeho obrovská postava a masa svalů se postaraly o přezdívku The Myth neboli Mýtus.

Za krále estetiky s dokonalým vysekáním svalů byl svého času považován Frank Zane, kterému se naopak říkalo Chemik, asi kvůli užívaným suplementům. Jeho doménou bylo především dokonalé pózování. To uměl díky své vypracované postavě dokonale využívat.

I kdybyste se ani trochu nezajímali o kulturistiku, jistě budete znát jméno Arnold Schwarzenegger. Tento „rakouský dub“, jak mu přezdívali uspěl nejenom ve světě kulturistiky, ale také ve filmu a politice. Pro Ameriku se stal doslova miláčkem.

Kategorie nejlepší kulturisté je ovšem hodně bohatá a zcela právoplatně do ní spadá Lee Haney. Ten je dokonce držitel osmi titulů Mr. Olympia. Svou kariéru ukončil ve věku 31 let. Kulturistika se postupem času dostávala do čím dál extrémnějších rozměrů, což dokázal Dorian Yates. Ještě více tyto hranice posunul Ronnie Coleman. Ten se mimo jiné stal nejsilnějším kulturistou všech dob. Nejlepší kulturisté, to byli také Phil Heath, Dexter Jackson nebo Jay Cutler. Zkrátka mistři svého oboru, na které se asi nikdy nezapomene.

Publikováno: 01. 11. 2020

Kategorie: Fitness

Autor: ArnoldCech

Tagy: kulturista | kulturisté | kulturistika | nejlepší kulturisté | svaly