Oblečení na kolo není radno podceňovat

Jízda na kole neboli cyklistika je hodně populárním sportem. A teď nemáme na mysli jen sportovní cyklistiku, kterou můžete pasivně pozorovat ze sedačky v obývacím pokoji. Jestliže se chcete věnovat této aktivitě, měli byste si v první řadě pořídit vhodné jízdní kolo. Jeho součástí by však mělo být i oblečení na kolo. Díky němu si uděláte jízdu pohodlnější, komfortnější a ke všemu budete vypadat dobře. Nyní Vám poradíme, jaké oblečení si vybrat.

Základní oblečení na kolo

Stačí se jen trochu zamyslet a hned Vám bude jasné, jaké oblečení na kolo musíte vlastnit alespoň v rámci základní výbavy. Jsou to pochopitelně kalhoty nebo kraťasy v závislosti na tom, v jakém počasí vyjíždíte. V případě dlouhých kalhot dejte raději přednost těm elastickým, jimž se ostatně nemusíte vyhýbat ani v krátkém vyhotovení. Pro dámy jsou vhodnou volbou cyklistické sukně nebo tříčtvrteční kalhoty.

Navrch zvolte cyklistické oblečení ideální pro dané počasí. Jsou to trika s krátkým a dlouhým rukávem, popřípadě kombinace obojího. Přednost dostává funkční prádlo, které si lépe poradí s odvodem potu. Abyste byli lépe vidět, můžete použít i jasné cyklistické dresy. Za větrného počasí naopak sáhněte po bundě.

Co dalšího si pořídit na kolo?

Vedle výše uvedené základní výbavy pochopitelně existuje i mnohá další. Jsou to například cyklistické ponožky. Když jezdíte v zimě, hodí se Vám návleky na tretky, respektive na obuv. V rámci oblečení na kolo neopomínejte ani na návleky na ruce. Praktické jsou cyklistické rukavice zvyšující pohodlí při řízení a vůbec při samotném kontaktu s řídítky.

Při nakupování vhodného oblečení na kolo byste měli myslet i na patřičnou bezpečnost. Na mysli máme helmu, která Vám může doslova zachránit život. S hlavou pak souvisí několik dalších přínosných doplňků na kolo. Jmenovat můžeme například multifunkční nákrčníky nebo šátky. Ty ostatně lze nosit také pod zmiňovanou helmu. Myslete na to, že kvalitní výbava je základ.

Publikováno: 15. 11. 2020

Kategorie: sport

Autor: ArnoldCech

Tagy: cyklistické dresy | cyklistika | oblečení na kolo | rukavice na kolo