Přírodní stimulanty pro doplnění nezbytné energie

Energie je něco, co potřebujeme v průběhu celého dne. Bez energie se nedá vykonávat každodenní zaměstnání, pravidelné pohybové aktivity, koníčky a mnohé další. Jestliže se cítíte velice často unaveni a bez energie, pomohou Vám přírodní stimulanty. Takové, které Vám nezbytnou energii v relativně krátkém čase doplní. I kdyby to mělo být jenom na chvíli.

Zdroj hodnotné energie

A začneme hned něčím příjemným. Mezi energeticky prospěšné přírodní stimulanty patří tmavá čokoláda. Na mysli však máme tu kvalitní. Právě její složení do jisté míry funguje stejně, jako pořádná porce kofeinu. To znamená, že budete mít více energie. Vzhledem k tomu, že jde o sladkost, tak musíte i do jisté míry rozmýšlet, kdy ji budete konzumovat.

Dalším přínosným zdrojem energie jsou ořechy. Ty tělu přináší ještě řadu vedlejších kladných účinků. Je to lepší činnost mozku, snížení vysokého cholesterolu a patřičná dávka vlákniny. Ve své podstatě mohou nahradit mlsání u televize v podobě brambůrek.

V rámci stabilní energie po celý den můžete vyzkoušet také chia semínka. Tato výživná rostlinná strava je v současné době označována jako super potravina. Potlačuje totiž chuť na sladké, takže může přijít vhod i v období, kdy držíte nejrůznější diety. V neposlední řadě neopomínejte na ženšen pravý, s nímž kromě únavy posílíte především svůj imunitní systém. Ženšen patří mezi přírodní stimulanty a je takovým všelékem proti úzkosti a mimo jiné zlepšuje pohlavní život mužů.

Přírodní stimulanty v tekuté podobě

Přírodní stimulanty samozřejmě nemusí mít pouze hmotnou podobu, ale také tu tekutou. Dokazuje to zelený čaj, který může konzumovat opravdu každý, ať už jsou to sportovci nebo ti, kdo mají sedavé zaměstnání. Všem těmto lidem totiž dokáže přinést dostatek nové energie a zároveň posiluje imunitní systém a celkově přispívá ke zdraví. Zelený čaj mimochodem využijete i tehdy, když se snažíte shodit přebytečná kila navíc. Tak neváhejte a doplňujte svému tělu energii prostřednictvím přírodní cesty.

Publikováno: 09. 11. 2020

Kategorie: Dieta

Autor: ArnoldCech

Tagy: energie | přírodní stimulant | přírodní stimulanty | rostlinná strava