Rodinný paddleboard: zábava na vodě pro celou partu

Rodinný Paddleboard

Rodinný paddleboard: zábava pro všechny

Paddleboarding se v posledních letech stal neuvěřitelně populární aktivitou a není se čemu divit. Je to skvělý způsob, jak si užít čas na vodě, zacvičit si a užít si zábavu s rodinou a přáteli. A co teprve rodinný paddleboard? Ten posouvá zábavu na úplně novou úroveň! Rodinný paddleboard, nebo také paddleboard určený pro více osob, je navržen tak, aby unesl více lidí a poskytl tak nezapomenutelný zážitek pro celou rodinu.

Tyto paddleboardy jsou obvykle větší a stabilnější než klasické paddleboardy pro jednu osobu. Díky tomu se na nich cítí pohodlně i začátečníci a děti. Společné pádlování navíc podporuje spolupráci a komunikaci, což z něj dělá ideální aktivitu pro rodinný výlet. Ať už se rozhodnete pro klidnou projížďku po jezeře, dobrodružnou plavbu po řece nebo zábavné dovádění ve vlnách, rodinný paddleboard vám zaručí nezapomenutelné zážitky.

Výhody paddleboardingu s rodinou

Paddleboarding je skvělý sport pro jednotlivce, ale s rodinou je to ještě zábavnější. Rodinný paddleboard, neboli paddleboard určený pro více osob, nabízí dostatek prostoru pro děti, domácí mazlíčky a spoustu zábavy. Společné pádlování upevňuje rodinné pouto a vytváří nezapomenutelné zážitky. Děti si užijí vodní radovánky a zároveň se nenásilnou formou učí rovnováze a koordinaci. Pádlování je vhodné pro všechny věkové kategorie a fyzické kondice. I ti nejmenší si užijí pohodovou projížďku po klidné hladině. Na trhu existuje široká škála rodinných paddleboardů, od nafukovacích až po pevné konstrukce. Při výběru je důležité zohlednit počet osob, nosnost a typ vodní plochy, na které budete paddleboard používat. Společné chvíle strávené na vodě posilují rodinné vazby a přinášejí radost z pohybu. Paddleboarding s rodinou je tak ideální aktivitou pro aktivní odpočinek a trávení volného času.

Na co se zaměřit při výběru

Při výběru rodinného paddleboardu, tedy paddleboardu určeného pro více osob, je potřeba zvážit několik klíčových faktorů. V první řadě je to nosnost. Ta určuje, kolik osob a zavazadel paddleboard unese. Pro rodiny s dětmi je vhodné volit paddleboard s vyšší nosností, aby poskytl dostatek prostoru a stability. Důležitým parametrem je i délka a šířka paddleboardu. Delší a širší paddleboardy jsou stabilnější a lépe se na nich udržuje rovnováha, což oceníte zejména s dětmi na palubě. V neposlední řadě je důležitý i materiál. Nafukovací paddleboardy jsou skladné a snadno se s nimi manipuluje, zatímco pevné paddleboardy jsou odolnější a stabilnější. Pro rodiny s dětmi jsou ideální volbou nafukovací paddleboardy, které jsou lehké, bezpečné a snadno se s nimi cestuje. Nezapomeňte ani na doplňky, jako jsou pádla, pumpy, leash a záchranná vesta.

rodinný paddleboard

Velikost a nosnost paddleboardu

Při výběru rodinného paddleboardu nebo paddleboardu pro více osob je velikost a nosnost naprosto klíčová. Na rozdíl od paddleboardů pro jednotlivce, kde je důraz kladen na obratnost a rychlost, u rodinných modelů jde především o stabilitu a dostatek prostoru. Obecně platí, že čím delší a širší paddleboard je, tím stabilnější bude. Pro rodiny s malými dětmi nebo pro použití ve vlnách se doporučují paddleboardy typu "all-around", které jsou stabilní a snadno se ovládají. Tyto paddleboardy mívají délku okolo 330-360 cm a šířku přes 80 cm. Pro větší rodiny nebo skupiny přátel jsou pak vhodné paddleboardy typu "tandem" nebo "multi-person", které mohou dosahovat délky až 430 cm a šířky přes 90 cm. Nosnost paddleboardu je další důležitý faktor, který je potřeba zvážit. Uvádí se v kilogramech a udává, kolik váhy paddleboard unese, aniž by se potopil. Pro rodinný paddleboard je ideální nosnost alespoň 150 kg, pro větší skupiny pak alespoň 200 kg. Nezapomeňte, že do celkové nosnosti se počítá i váha posádky, zavazadel a případného psa.

Typy rodinných paddleboardů

Rodinné paddleboardy se staly hitem pro ty, kteří si chtějí užít vodní radovánky s celou rodinou. Na rozdíl od klasických paddleboardů pro jednu osobu, rodinné paddleboardy, někdy označované jako paddleboardy pro více osob, nabízejí dostatek prostoru a stability pro dva dospělé a jedno nebo dvě děti.

Vlastnost Standardní paddleboard Rodinný paddleboard
Kapacita osob 1-2 3-4+
Délka (ft) 10-12 12-15+
Šířka (palce) 30-32 34-40+

Existuje několik typů rodinných paddleboardů, které se liší tvarem, velikostí a nosností. Mezi nejoblíbenější patří:

  • All-around paddleboardy: Všestranné paddleboardy vhodné pro klidné vody jezer a pomalých řek. Jsou stabilní a snadno se ovládají, což je ideální pro začátečníky a rodiny s dětmi.
  • Touringové paddleboardy: Delší a užší než all-around paddleboardy, touringové paddleboardy jsou rychlejší a stabilnější na otevřené vodě. Jsou vhodné pro zkušenější paddleboardisty, kteří hledají dobrodružství.
  • Yoga paddleboardy: Širší a stabilnější než ostatní typy paddleboardů, yoga paddleboardy poskytují dostatek prostoru pro cvičení jógy na vodě. Jsou ideální pro rodiny, které hledají relaxační aktivitu.

Při výběru rodinného paddleboardu je důležité zvážit počet osob, které ho budou používat, jejich váhu a zkušenosti s paddleboardingem. Dále je důležité zvážit, na jakém typu vody budete paddleboard používat. Pro klidné vody jezer a řek postačí all-around paddleboard, zatímco pro otevřenou vodu je vhodnější touringový paddleboard.

rodinný paddleboard

Nafukovací versus pevný paddleboard

Při výběru paddleboardu pro rodinu nebo partu kamarádů se často řeší dilema: nafukovací, nebo pevný? Obě varianty mají svá pro a proti, a proto je důležité zvážit, co od paddleboardu očekáváte a jak ho budete využívat.

Nafukovací paddleboardy jsou skvělou volbou pro rodiny s dětmi nebo pro ty, kteří s paddlingem teprve začínají. Jsou lehké, skladné a snadno se s nimi manipuluje. Po vyfouknutí zaberou minimum místa, takže je snadno uložíte i do menšího bytu. Navíc jsou odolné proti nárazům a pádům, což oceníte zejména s malými dětmi. Na druhou stranu, nafukovací paddleboardy nedosahují takové rychlosti a stability jako pevné paddleboardy.

Pevné paddleboardy jsou určeny spíše pro zkušenější paddleboardisty a pro ty, kteří hledají maximální výkon a stabilitu na vodě. Jsou rychlejší, obratnější a lépe drží směr. Na pevném paddleboardu se také snáze udrží rovnováha, což oceníte zejména při jízdě ve vlnách nebo při jízdě ve více lidech. Nevýhodou pevných paddleboardů je jejich velikost a hmotnost. Jsou náročnější na skladování a přepravu.

Pro rodiny s dětmi a začátečníky jsou tedy vhodnější nafukovací paddleboardy. Pro zkušenější paddleboardisty a pro ty, kteří hledají maximální výkon, jsou lepší volbou pevné paddleboardy.

Doplňky pro rodinný paddleboarding

Paddleboarding je skvělá aktivita pro celou rodinu a existuje spousta doplňků, které vám ji můžou ještě zpříjemnit a usnadnit. Pokud plánujete vyrazit na vodu s dětmi nebo ve více lidech, určitě se vám bude hodit paddleboard určený pro více osob. Tyto paddleboardy jsou stabilnější a prostornější než klasické modely, takže se na nich pohodlně vejde celá rodina i s věcmi.

Pro rodiny s malými dětmi je nezbytná . Důležité je vybrat vestu správné velikosti a s dostatečnou podporou, aby se dítě ve vodě cítilo bezpečně a pohodlně. Pro větší bezpečnost a klid na duši můžete pořídit i vodítko, které připnete k vestě dítěte a k vašemu paddleboardu.

rodinný paddleboard

Nezapomeňte ani na suché oblečení a svačinu, kterou uložíte do vodotěsného vaku. Ten ochrání vaše věci před vodou i v případě, že se paddleboard převrátí. Pro delší výlety se bude hodit i chladící taška, která udrží nápoje a jídlo déle čerstvé.

Pro snadnější manipulaci s paddleboardem, zvláště pokud ho přenášíte ve více lidech, je praktické pořídit si popruh na přenášení. A pokud si chcete užít paddleboarding i za chladnějšího počasí, neobejdete se bez neoprenu. Ten vás udrží v teple i v chladnější vodě a ochrání vás před větrem.

Bezpečnost na vodě s dětmi

Paddleboarding s dětmi je skvělý způsob, jak si užít zábavu na slunci a užít si společný čas v přírodě. Bezpečnost by ale vždy měla být na prvním místě, a to platí dvojnásob, když se jedná o vodní sporty s dětmi. Rodinný paddleboard nebo paddleboard určený pro více osob je ideální volbou, protože umožňuje dětem být blízko dospělého. Děti by měly mít vždy na sobě záchrannou vestu, a to i v případě, že jsou dobrými plavci. Nepodceňujte sílu vody a počasí. Před vyplutím vždy zkontrolujte předpověď a vyhněte se paddleboardingu za silného větru nebo bouřky. Naučte děti základním pravidlům bezpečnosti na vodě, jako je nevzdalování se od dospělého, neskákaní do vody na neznámých místech a upozornění dospělého v případě, že se necítí dobře. Nezapomeňte na ochranu před sluncem. Dětská pokožka je citlivější, proto nezapomeňte na opalovací krém s vysokým SPF, klobouk a sluneční brýle. Dodržováním těchto jednoduchých tipů si užijete bezstarostný a bezpečný den na vodě s celou rodinou.

Tipy pro první společnou vyjížďku

Paddleboarding ve dvou nebo s celou rodinou je skvělý způsob, jak si užít čas na vodě a užít si spoustu legrace. Abyste si ale první společnou vyjížďku užili naplno, je dobré mít na paměti pár tipů.

Než se vydáte na vodu, vyzkoušejte si paddleboard na souši. Naučte se na něm udržovat rovnováhu a pádlovat. Pokud máte paddleboard určený pro více osob, domluvte se, kdo bude stát vepředu a kdo vzadu.

Začněte na klidné vodě bez překážek a silného proudu. Až si budete jistější, můžete se pustit do náročnějších podmínek. Nezapomeňte na záchranné vesty pro všechny účastníky, obzvláště pro děti.

Komunikace je klíčová. Domluvte se na směru jízdy a na tom, kdy si chcete dát pauzu. Pokud se někdo necítí komfortně, dejte mu prostor a vraťte se zpět na břeh.

Nezapomeňte na pitný režim a opalovací krém, i když je zataženo. Slunce se odráží od vodní hladiny a snadno se spálíte. A hlavně, užijte si společný čas na vodě!

rodinný paddleboard

Oblíbené destinace pro paddleboarding

Rodinný paddleboarding je skvělý způsob, jak si užít čas s blízkými a zároveň si zasportovat. Naštěstí existuje v České republice mnoho destinací, které jsou pro paddleboarding s rodinou ideální. Mezi nejoblíbenější patří Lipno. Lipno je největší přehradní nádrž v Česku a nabízí dostatek prostoru pro pádlování i pro ty nejmenší. Na své si tu přijdou i zkušenější paddleboardisté, kteří se mohou vydat na delší výlety podél břehu. Další oblíbenou destinací je Slapy. Slapská přehrada je oblíbeným místem pro vodní sporty a paddleboarding není výjimkou. Díky své poloze blízko Prahy je Slapy snadno dostupnou destinací pro rodiny s dětmi. Pro klidnější vody a krásnou přírodu je ideální Máchovo jezero. Máchovo jezero je obklopeno borovicovými lesy a nabízí nádherné výhledy. Na své si tu přijdou i milovníci historie, kteří mohou navštívit zámek Doksy. Pro rodiny s dětmi je ideální i řeka Sázava. Sázava je klidná řeka s mírným proudem, která je ideální pro začátečníky a rodiny s dětmi. Podél řeky se nachází mnoho kempů a restaurací, takže si tu můžete užít i víkendový pobyt. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli destinaci, paddleboarding s rodinou je skvělý způsob, jak si užít společné chvíle a vytvořit si nezapomenutelné zážitky.

Paddleboarding: zážitek pro celou rodinu

Paddleboarding se v posledních letech stal neuvěřitelně populárním a není divu. Je to skvělý způsob, jak si užít vodu, protáhnout se a užít si zábavu s rodinou a přáteli. A co je nejlepší? Existují paddleboardy určené speciálně pro rodiny! Rodinný paddleboard, nebo také paddleboard pro více osob, je větší a stabilnější než klasický paddleboard, takže se na něj vejde celá rodina. Děti si mohou sednout nebo si i lehnout na přední část, zatímco rodiče pádlují. Některé modely mají dokonce i úchyty pro lepší stabilitu nebo možnost připevnit sedačku pro nejmenší.

Výhodou rodinného paddleboardu je, že si ho užijete i s menšími dětmi, které by na vlastním paddleboardu ještě nezvládly. Společné pádlování je navíc skvělou aktivitou, která utužuje rodinné vztahy a vytváří nezapomenutelné zážitky. Ať už se rozhodnete pro klidnou projížďku po jezeře, dobrodružnou plavbu po řece nebo jen tak relaxovat u břehu, rodinný paddleboard vám zaručí spoustu zábavy.

Publikováno: 08. 07. 2024

Kategorie: sport

Autor: ArnoldCech

Tagy: rodinný paddleboard | paddleboard určený pro více osob