Rostlinná strava je zdravá a prodlouží život

Rostlinná strava, to není to samé jako dělená strava. V tomto případě jde o potraviny zaměřené právě na rostlinný původ. Do jisté míry se jedná o životní styl a zásadní stravovací návyk, který se sebou přináší spoustu kladného. Jak asi každý správně tuší, tento model stravování je přirovnáván k tomu vegetariánskému. A není se čemu divit.

Proč právě rostlinná strava?

Důvodů je pochopitelně více než dost. Rostlinná strava souvisí s komplexním zdravím člověka. To znamená, že do svého těla budete dostávat přemíru nejrůznějších vitamínů přispívajících k dlouhověkosti, absenci jakýchkoliv onemocnění a k lepšímu cítění. Tato strava se postará o minimalizaci kardiovaskulárních chorob, diabetu II. stupně, ale i Alzheimerovy choroby. Posílení lepší mozkové činnosti a imunitního systému je naprostou samozřejmostí.

Strava z rostlin od A až do Z

Jestliže Vás zajímá rostlinná strava a rádi byste ji zakomponovali do svého každodenního jídelníčku, musíte postupovat po krůčcích. V první řadě byste se měli naučit něco o výživě jako takové. Začněte s pozvolným plánováním jídelníčku, jehož hlavní doménou budou především obiloviny, semínka, zelenina, luštěniny a ovoce. Přehoďte si v mozku výhybku a snažte se s masem zacházet jako s přílohou k jídlu. To znamená, že to bude naopak než nyní. Zelenina a ovoce jsou hlavním pokrmem, maso přílohou.

Rostlinná strava je o kreativitě, takže se naučte co možná nejvíce receptů v rostlinné verzi. Díky tomu se nemusíte připravovat o své oblíbené pokrmy a budete ochutnávat stále něco nové. Kreativitě a nápaditosti se meze jistě nekladou. Na vše si vyhraďte odpovídající množství času. Nejenom na celkovou nauku, ale také přípravu jídla. Jedině tak Vás nic neomrzí dříve, něž se tomu začnete věnovat naplno.

Nezapomínejte na to, že rostlinná strava je životním stylem mnohých lidí kolem Vás. To znamená, že se s nimi přátelte a komunikujte právě o tomto životním stylu. Rozšíří Vám to obzory a budete na stejné vlně s ostatními.

Publikováno: 10. 11. 2020

Kategorie: Dieta

Autor: ArnoldCech

Tagy: jídelníček | obiloviny | rostlinná strava | strava