Spinning – Víte, co všechno budete potřebovat?

Výraz spinning je mezi současnými sportovci čím dál více oblíbený. Jde o aerobní cvičení, při kterém se postaráte o hubnutí, respektive spalování přebytečných tuků a zvyšování celkové kondice. Pohyb je prováděn na speciálních cyklo trenažérech, které jsou odborně označovány, jako spinnery.

Pokud vyrazíte na spinning do jakéhokoliv fitness centra, pak se můžete spolehnout na to, že Vám bude předcvičovat trenér nebo trenérka. Takový pomyslný hnací motor, podle něhož se řídí ostatní návštěvníci dané hodiny. Cvičit budete při tematické hudbě, a to nejenom v sedě, ale také ve stoje podle instrukcí předcvičovatele.

Vyrážíme na spinning. Co se sebou?

Pokud se chystáte na spinning, měli byste si připravit vhodné oblečení. Volte takové, které si dobře poradí s potem, protože toho z Vás poteče opravdu hodně. Jak muži, tak ženy obvykle volí kraťasy, tílko nebo triko. Vzhledem k tomu, že tento pohyb simuluje cyklistiku, dobře se určitě budete cítit také v cyklistickém oblečení. Neopomínejte ani na kvalitní obuv, která bývá často alfou a omegou při takových sportech. Ideální jsou trailové boty nebo treky. Zkrátka ty dostatečně pohodlné.

V rámci spinningové výbavy nesmí chybět ani ručník, s nímž si budete během jízdy otírat pot z čela. V neposlední řadě neopomínejte ani na dostatečný přísun tekutin, takže láhev na pití je naprostou nezbytností. Může to být třeba láhev na jízdní kolo.

Příprava spinningového kola

Když dorazíte na spinning, určitě budete o všem potřebném dostatečně poučeni. Kdyby k tomu z nějakého důvodu nedošlo, na závěr ještě zmíníme několik praktických rad. Nejprve si zkontrolujte nastavení spinningového kola. To musí stát pevně na zemi a nesmí se nikde kývat. To je první bezpečnostní podmínka. Dále proveďte nastavení výšky sedadla tak, abyste měli při šlapání nohu jemně prohnutou, nikoliv napnutou. Jako u běžné cyklistiky. Paže musí být mírně pokrčeny v loktech. To lze ovlivnit například posunem sedadla dopředu nebo dozadu. Poté se můžete pustit do sportování.

Publikováno: 28. 10. 2020

Kategorie: fitness

Autor: ArnoldCech

Tagy: oblečení na spinning | spinning | spinningové kolo | trailiové boty | trenažer