Suplementy, které se Vám hodí při tréninku v posilovně

Rozhodli jste se nabrat svalovou hmotu? Rádi byste měli větší sílu a zároveň s tím chcete redukovat svoji hmotnost? Pak povětšinou nestačí jenom vědět, jaké jídlo jíst před tréninkem a jaké po tréninku. Jestliže celý proces chcete co možná nejvíce uspíšit a podpořit, nepodceňujte ani suplementy, s nimiž takových cílů dosáhnete opravdu brzy.

Multivitamíny jako odrazový můstek

Naprostým základem je dostat do těla odpovídající množství multivitamínů. Ať už je to béčko a mnohé další. Mikronutrienty, s nimiž bude Vaše tělo mnohem odolnější, vytrvalejší a vy správným způsobem nastartujete jeho metabolismus. V tomto směru jsou multivitaminy takovým základním stavebním kamenem, na nějž pochopitelně navazují konkrétní suplementy.

Jaké suplementy zvolit?

Podstatný je bezpochyby syrovátkový protein, který je velkou zásobárnou bílkovin pro tělo. Právě ten se postará o opravu poničené svalové hmoty. S ním byste měli kombinovat i patřičné množství hořčíku. Tento minerál je pochopitelně obsažený v nejrůznější stravě, popřípadě jej budete doplňovat ve formě libovolných tablet. Hořčík nastavuje rovnováhu těla, posiluje mysl a zlepšuje imunitní systém.

Mezi další nezbytné suplementy patří kreatin, jehož cíl je naprosto jasný. Podpora růstu svalové hmoty. Zjednodušeně řečeno jde o nezbytnou energii potřebnou pro svalstvo. S jeho užíváním se poraďte s fitness trenérem, protože aplikování je zapotřebí cyklovat. Je pravdou, že tento typ suplementu rozhodně není pro začínající sportovce a s jeho užíváním už je třeba čerpat odborných rad a zkušeností.

Nakonec zmíníme ještě jeden prvek, který spadá do kategorie „nezbytné suplementy“. Je to zinek. Ano, stopový prvek, s nímž budete optimalizovat hormony ve svém těle. Je to právě zinek, který do jisté míry podporuje vývoj Vašich svalů, ale také jejich růst.

Ať už se rozhodnete pro jakékoliv suplementy, vždy dodržujte jejich správné dávkování, které Vám mimochodem může upravit trenér na základě Vaší fyzické muskulatury a naplánovaného tréninku. Užívání nejrůznějších látek během cvičení je vždy o individuálním přístupu a potřebách každého jedince.

Publikováno: 27. 10. 2020

Kategorie: Fitness

Autor: ArnoldCech

Tagy: hořčík | kreatin | multivitamíny | protein | suplement | suplementy