Výživový poradce Vám pomůže v rámci diety

Máte problémy s nadváhou a potřebujete se zbavit přebytečných tuků? Potom byste se měli zaměřit nejenom na samotný pohyb, ale také na vhodné stravování. To je totiž klíčem k optimální postavě a váze. V tomto směru Vám bude nápomocen výživový poradce. Odborník, o jehož hledání si nyní povíme trochu více. Najít totiž kvalitního výživového poradce je velice důležité, protože právě jeho kvalifikace a zkušenosti se kladným způsobem promítnou do Vašeho cíle.

Podle čeho se pozná dobrý výživový poradce?

Určitě to bude ten, kdo se bude o Vaše stravování zajímat dopodrobna. To znamená, že ještě před úpravou jídla před spaním a nastolením vhodného jídelníčku zjistí co možná nejvíce informací o Vás samotných. Projde si Vaše současné stravovací návyky a pomůže Vám nastavit si reálné cíle, kterých máte možnost dosáhnout.

Výživový poradce by měl dobře komunikovat a jednoduše si musíte padnout do oka. Vedle navrženého stravovacího režimu musí pozorovat i Vaše ostatní parametry těla a přihlížet k výběru konkrétních potravin, kde Vám může být opět nápomocen. Rozhodně by Vás neměl nutit využívat nějaké stravovací doplňky.

Kvalitní výživový poradce se také dlouhodobě vzdělává v daném oboru. Zjistit byste si měli i jeho reference, ať už přes známého, jiného zákazníka nebo na internetu.

Jaké jsou další alternativy?

Výživový poradce samozřejmě není tím jediným, kdo Vám může pomoci v podobné situaci. Využít lze i další alternativy. Mezi ně patří například nutriční poradce. Na rozdíl od výživového poradce jde o studovaného člověka na odborné zdravotnické škole. Další pomocnou ruku Vám může podat dietolog. Ten také řeší špatné stravovací návyky, je studovaný a mnohdy se zaměřuje i na nejrůznější onemocnění spojené s nevhodnou stravou.

Ať už se Vaším cílem stane výživový poradce nebo jiný typ odborníka, buďte při jeho výběru důslední, k čemuž Vám poslouží výše uvedené informace. Počítejte také s tím, že služby takových poradců jsou placené.

Publikováno: 04. 11. 2020

Kategorie: dieta

Autor: ArnoldCech

Tagy: poradce | správná výživa | výživa | výživový poradce